Zobacz przepiękne ilustracje z książki!

Benji Davies

Autor:

Benji Davies

Autor, ilustrator, reżyser animacji. Jako dziecko często malował przy kuchennym stole, co kontynuuje w dorosłym życiu. Mieszka w Londynie z żoną Niną i córką Esther.
Jego książki to połączenie wspaniałych ilustracji i wzruszających historii, w których poruszane są trudne tematy, takie jak rozstanie, śmierć czy samotność. Każda opowieść chwyta za serce i sprawia, że nie można się od niej oderwać!

Czytaj dalej
Benji Davies
Książka

Biblioteczka Benjiego Daviesa

Benji Davies skradł serca dzieci i rodziców wzruszającymi historiami z mądrym przesłaniem – o pożegnaniach, bliskości i przyjaźni. Jego książki tworzą zbiór pięknie zilustrowanych opowieści, które zapadają w pamięć na zawsze. Polscy czytelnicy pokochali go za takie tytuły jak: „Mój wieloryb”, „Cudowna wyspa dziadka” czy „Lato u babci”.
Zobacz najnowszą część przygód Noiego!

„Powrót wieloryba” to najnowsza książka z biblioteczki Benjiego Daviesa.

Recenzje książek z lubimyczytać.pl

„Mój wieloryb”

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
8 / 10

Pięknie zilustrowana książeczka, która przy pomocy niewielu słów potrafi przekazać bardzo wiele treści. Mówi nam ona o wrażliwości, empatii, przyjaźni oraz miłości między ojcem a synem. Pozycja obowiązkowa jeśli chodzi o lekturę dziecięcą.

Czytaj więcej
Ula

„Mój wieloryb” i „Cudowna wyspa dziadka”

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
9 / 10

Podsumowując, te dwie książki to nie tylko przepiękne ilustracje, ale też mądra i poruszająca treść podana w kilku prostych zdaniach. Dobra jako pierwsza czytanka, nie nudzi, pozwala bawić się w wyszukiwanie szczegółów na obrazkach. O samotności, przyjaźni i pożegnaniach dla małych dzieci.

Czytaj więcej
chabrowaczytelniczka

„Lato u babci”

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
8 / 10

Oczywiście nie mogłabym nie wspomnieć o ilustracjach, które i tym razem zachwycają strona po stronie. Szczegóły i kolory nie dość, że uzupełniają treść, to tworzą wokół historii nastrój, który udziela się małemu czytelnikowi. Szczególnie groźnie było w czasie sztormu! Mój dwulatek był zafascynowany kolorowymi stronami, co chwilę wykrzykując „łaaaał” (tak, tak, nauczył się od starszego brata). Starszak za to był skory do tworzenia własnych historii do poszczególnych ilustracji. Całkiem produktywnie spędzony czas, prawda? 😉

Czytaj więcej
Michelle

Kup książkę tutaj:

Książka