Co znajdziesz w książce?

Opowiadania uwrażliwiające rodzica.

W opowiadaniach dziecko z łatwością rozpozna siebie, będzie wiedziało co czuje, i nauczy się opowiadać o swoich emocjach związanych z różnymi doświadczeniami.

Podpowiedzi do rozmowy z dzieckiem.

Słówka od Dr Cat na końcu rozdziałów uczą rodziców dialogu w szacunku i akceptacji (bez oceniania) dla dziecięcych przeżyć.

Ilustracje przyjemne dla dziecka.

Dzięki nim dzieci chętnie sięgają po książkę!

Relacje

To drugi tom nowej serii Niby nic, a jednak…, która zwraca się do dzieci, oswajając ich emocje, oraz do ich rodziców, pokazując im dziecięcą perspektywę. Bo to, co dla rodzica wydaje się błahostką, dla dziecka jest kosmicznym wydarzeniem i przeżyciem.
Catherine Dolto

Autor:

Catherine Dolto

Dzięki metodzie Dolto Twoje dziecko oswoi się z nowymi wyzwaniami i doświadczeniami związanymi z pierwszymi dniami w przedszkolu i pojawieniem się rodzeństwa.


Razem odkryjecie, jak ważne są tolerancja i szacunek. Bo spotkanie z drugim człowiekiem to wielka przygoda, dzięki której można lepiej poznać siebie.

Czytaj dalej
Catherine Dolto
Książka

Emocje. Niby nic,
a jednak…

„W końcu dostępne w Polsce! Książki Catherine Dolto poruszają małe-wielkie sprawy dzieci. Niewielu autorów potrafi tak ciekawie i dojrzale wspierać w problemach, z którymi nawet nam, dorosłym, trudno się czasami zmierzyć”.

Anna Trawka, autorka bloga dla świadomych rodziców nebule.pl

Co mówią inni
o książkach Dolto?

Jestem zachwycona!

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
10 / 10

Myślę, że ta książka powinna być w każdym domu, w którym jest dziecko między 6, a 10 rokiem życia. Ta publikacja otwiera oczy, pomaga dbać o emocje, rozumieć siebie i innych. Piękne ilustracje, którymi oprawiona jest książka, to miły dodatek dla oka, szczególnie dziecięcego.

Czytaj więcej
MAMOLOGIA

Rodzice powinni przeczytać

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
10 / 10

To obowiązkowa pozycja dla wszystkich uważnych rodziców. Pomaga docenić swoją obecność, rozmowę, bliskość. Jest idealna dla rodziców, którzy nie potrafią rozmawiać z dziećmi o emocjach. Również dla rodziców wymagających dzieci, które same nie wiedzą, co się z nimi dzieje.

Czytaj więcej
MAMAGERKA

To coś innego!

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
10 / 10

Bardzo gorąco polecam książkę Catherine Dolto – “Emocje. Niby nic, a jednak…” – do wspólnego czytania. Będzie ona świetnym wstępem do szczerej i otwartej rozmowy, pomoże zrozumieć i wyjaśnić, dlaczego dzieci zachowują się w konkretny sposób i jaki wpływ na to mają uczucia, jakich doznają.

Czytaj więcej
MAMA NA CAŁEGO

Zamów książkę!

Pomóż dziecku pewnie wkroczyć w świat i zbudować dobre relacje z rodzeństwem, rówieśnikami oraz opiekunami w przedszkolu.

Książkę możesz kupić tutaj:

Książka